MENÜ
Çelik Yönetim Profesyonel Bina ve Tesis Yönetimi İzmir ÜYE GİRİŞİ

Neden Profesyonel Site Ve Tesis Yönetimi Tercih Edilmelidir?

Neden Profesyonel Site Ve Tesis Yönetimi Tercih Edilmelidir?

Kentleşme ve modern yaşamın etkisiyle, sakinlerine tam bir yaşam alanı sunan toplu konutların sayısı gittikçe arttı. Bu durum, apartman ve sitelerin yönetiminin sakinlerinin huzuru ve güvenliği açısından profesyonel hale gelmesini neredeyse zorunlu hale getirmiştir.

Günümüz şartlarında artık tesis haline gelmiş olan siteler ve toplu konutların bünyesinde takibinin yapılması gereken aidat tahsilatı, muhasebe, gerekli durumlarda başlatılması gereken hukuki süreçler, teknik bakımlar, tesiste çalışan personelin gerçekleştirilmesi gereken yasal işlemleri, sakinlerin talep ve görüşleri, temizli, site içerisinde bulunan sosyal tesislerin yönetimi ve en önemlisi güvenlik gibi konular tesiste yaşamını sürdüren herkes için hassasiyet gösteren konulardır.

Genellikle profesyonel yönetim tercih etmeyen toplu konutlar, apartman ve sitelerde gönüllü ya da başka kimsenin istememesiyle zorunda kalarak yöneticiliği üstlenmiş olan sakinler, hali hazırda bir çalışan olarak günlük mesaisinden sonra başka bir tesis için de eve gelip dinlenmesi, ailesine ya da kendisine vakit ayırması gerekirken bir başka tesis için mesai harcamak zorunda kalmaktadır.

Site yönetimi çok fazla detay barındırdığından ve günün sonunda yaşam alanının huzurunu ve güvenliğini etkilediğinden profesyonel şekilde yönetilmediğinde bu durum, site hayatına zarar verebilir. Üstelik site ve tesis yönetimi diğer sakinlerin arasındaki ilişkiyi de kapsayabileceğinden, yöneticinin sakinlerden biri olması komşuluk ilişkilerine olumsuz zarar verme ihtimaline sahiptir.

Peki Neden Profesyonel Site Ve Tesis Yönetimi Tercih Edilmelidir?

Site ve tesislerde yaşam konforu için öncelikli hizmet, profesyonel site ve tesis yöneticiliğidir.

Özellikle birden fazla binaya sahip tesislerde, daire sayısı ve ortak kullanım alanları da artacağı için bu alanların bakımının periyodik olarak bakımı da doğru orantılı olarak artacaktır.

Yaşam kalitesinin yükselmesini isteyen daire sahipleri yönetime dahil olmak ve bu konuya vakit ayırmak istemeyebilir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi site ve tesis yönetimi, iş yükü fazla olan ve sorumluluk gerektiren bir iştir. Bu nedenle sitede yaşam kalitesinin yükselmesini ve huzurla devam etmesini isteyen toplu konutların, bunun gerçekleşmesi ve teknik konuların takip edilmesi için profesyonel destek alması önerilir.

 

Site, profesyonel destek almaya başladığında, site içerisindeki ortak kullanım alanlarının kullanımı, ortak alınan kararlarla düzenlenecek, bu alanların ve tabii ki binaların periyodik olarak bakım ve onarımı gerçekleştirilecektir. Bununla birlikte, site içerisinde huzursuzluğa sebep olabilecek herhangi bir durum yaşandığında, konunun takibi ve çözülmesi site yönetimine ait olacağından, profesyonel destek veren yönetim, mevzuata uygun şekilde hızlı ve pratik bir çözüm bularak, konunun daha fazla olumsuz duruma yol açmadan çözülmesini sağlayacaktır.

Site veya tesis yönetimi için profesyonel destek aldığınızda;

 • Binanızı; resmi yönetim planı, 634 sayılı kat mülkiyeti kanunu ve yasal yönetim kurulu kararları çerçevesinde işletilecek,
 • İdari ve mali disiplin sağlanacak,
 • Komşuluk ilişkileriniz korunmuş olacak,
 • Yönetim hizmetleri konusunda yasal bilgi ve tecrübeye sahip kadro sayesinde oluşabilecek olumsuz durumlarda hukuki süreçler mevzuata uygun şekilde yönetilebilecek,
 • Gerekli tüm işler için iş planı oluşturulup uygulanacak,
 • İhtiyaca göre yıllık bazda aidat hesaplanacak, yönetilecek, zamanında ve sürdürülebilir tahsilat yapılacak,
 • Tesislerde çalıştırılan tüm personellerin yasal süreçleri takip edilecek,
 • Gelir ve gider hesapları resmi olarak raporlanacak,
 • Tecrübeye sabit olarak yaşanabilecek sorunlar için proaktif önlemler alınacak
 • Karşılaşılabilecek teknik sorunların anında çözülecek ve periyodik bakımlar gerçekleştirilecek
 • Düzenli temizlik, ilaçlama ve dezenfektasyon çalışmaları yapılacak
 • Profesyonel güvenlik personeli ile sitenizin tam koruması sağlanacak.

Tüm bunlarla birlikte size site hayatınızın keyfini sürmek kalacak.

Çelik Group A.Ş olarak sektörde edindiğimiz tecrübeler ile site ve tesisinize sunduğumuz 360 derece profesyonel hizmetler ile tecrübemizin konforunuz olması için titizlikle çalışıyoruz.

Diğer Gönderilere Gözatın
Site Yönetiminde Başarıyı Getiren Adımlar
Site Yönetiminde Başarıyı Getiren Adımlar
Evde Bitki Bakımı
Evde Bitki Bakımı
Özel Güvenlik Oryantasyon Eğitimi
Özel Güvenlik Oryantasyon Eğitimi
Sitede Yaşamanın Avantajları Nelerdir?
Sitede Yaşamanın Avantajları Nelerdir?
Siteden İş yeri veya Konut Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular
Siteden İş yeri veya Konut Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular
Toplu Yaşam Alanlarında Uyulması Gereken Kurallar
Toplu Yaşam Alanlarında Uyulması Gereken Kurallar
Peyzaj Tasarım Süreci ve Peyzaj Bakımı
Peyzaj Tasarım Süreci ve Peyzaj Bakımı
YÜKLENİYOR
TEKLİF ALMAK İSTİYORUM
TEKLİF AL
Teklif almak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.
Ad ve Soyad
Telefon
E-posta
Mesaj