MENÜ
Çelik Yönetim Profesyonel Bina ve Tesis Yönetimi İzmir ÜYE GİRİŞİ

Plaza Güvenlik Hizmetleri

Plaza Güvenlik Hizmetleri

Plaza güvenlik hizmetleri modern iş merkezleri olarak tanımlanabilecek plazalar için uzmanlık gereken özel güvenlik hizmeti türüdür. Plaza güvenliği alanında uzman güvenlik firması olan ÇELİK GROUP A.Ş.  AŞ, teknoloji çağının modern ticaret ve iş merkezi olan plazalardaki güvenlik anlayışı yönünden teknik ve profesyonel bir yaklaşım sergiler.
İçinde çalışanlara kaliteli hizmet, çeşitli teknolojik olanaklar ve özel güvenlik sağlayan ve lüks ticari alan projeleri olan “Plaza”lar özellikleri nedeniyle etkili bir “özel güvenlik çemberi” gereksinimi duyarlar. Bunlar; Fiziksel , Elektronik, Personelli güvenlik hizmeti olarak sıralanabilir.
Plaza güvenlik hizmetleri, sağlanması ve bu güvenliğin sürdürülebilir olması açısından önemli bir konudur. Can ve mal güvenliği açısından çoğunlukla yüksek inşai yapılar olan plazalarda klasik ve standart özel güvenlik anlayışının üstüne çıkılmalıdır. Bu gereksinimleri değerlendiren firmamız, bu konuda da Tümleşik güvenlik felsefesi (Compact Security) ilkesini benimserken şu slogana uyar;
Modern İş Merkezi = Modern Güvenlik Anlayışı
Plaza güvenlik hizmetleri
Plaza güvenlik hizmetleri
Kompakt özel güvenlik anlayışı kapsamında plaza güvenliği hizmeti çerçevesinde; Konuk karşılama ve refakat, ilk yardım, yangın vs. özel güvenlik eğitimleri ile donatılmış özel güvenlik elemanlarımız fiziki güvenlik olarak hizmet verirken aynı zamanda otomasyon personeli görev tanımlı güvenlik kamera ve alarm sistemlerini kullanma konusunda profesyonel güvenlik güvenlik görevlileri tayin edilir.
ÇELİK GROUP A.Ş.  Özel Güvenlik ve Koruma hizmetleri AŞ, İçişleri Bakanlığı tarafından kendisine verilen izin ve yetki gereğince 5188 sayılı kanun çerçevesinde iş merkezi iç ve dış güvenliği konusunda gerekli risk analizi değerlendirmesi yaparak, muhtemel güvenlik senaryosuna uygun bir plan çerçevesinde 7 gün 24 saat hizmet verir.
Şirketimiz bu ilke ve plan çerçevesinde:
Sürekli risk değerlendirmesi
Plaza Giriş – Çıkış Kontrolleri,
Danışma, Yönlendirme ve refakat hizmeti,
Posta, kargo ve kurye teslimatlarının kontrolü,
Plaza içi devriye hizmeti,
İş merkezi çevresi koruma ve kontrol,
Plaza içerisinde meydana gelen olaylara müdahale,
Otopark giriş-çıkış kontrolü
Garaj katları, plaza çevresi, resepsiyon girişi CCTV kameralarının 24 saat izlenmesi,
Ortak ve bağımsız yerlerdeki hırsızlık, yangın ve gaz alarm sistemlerini izleme
hizmetleri vermektedir.
Firmamız tarafından Total güvenlik, total koruma prensibiyle görevlendirilen Plaza güvenliği konusunda uzman güvenlik elemanları ve güvenlik amiri;
Her gün, her dakika , gizlice veya açıkça gözetleme ve koruma görevini yaparak; Soygun, vandalizm, saldırı , adam kaçırma ya da suikast ihtimali, hırsızlık, mala zarar, yağma, kapkaç gibi ceza kanunlarınca suç olarak tayin edilen fiillere karşı her zaman tetikte bulunur.
ÇELİK GROUP A.Ş.  Güvenlik Hizmetleri AŞ, residence güvenliği konusunda 24 saat tehdit algılaması yöntemi ile hem gizli, hem de açık güvenlik yönetimi sunarak riski en aza indirmek için gerekli bir takım önlemleri yüksek eğitimli , alanında deneyimli özel güvenlik kimlik kartlı görevliler ve otomasyon operatörleri ile sağlar. Bu kapsamda çalışacağı projeye ve kullanılacak teknolojiye uygun oryantasyon eğitiminden geçirilen özel güvenlik personeli; Projeye ilişkin giriş çıkış kontrol sistemi, raporlama sistemi, izleme sistemi ve alarm izleme sistemleri gibi konularda eğitilir.

PLAZA GÜVENLİĞİ HAKKINDA GENEL İLKELER:
İş veya ziyaret amacı ile gelen kişiler ziyaretçi defterine kaydedilir. Kimlik belgeleri karşılığında ziyaretçi kartı verilir. Görüşecekleri bölümün yetkilisi veya görüşeceği işyeri yetkilisinin onayı alınarak girişe izin verilir.
Ziyaret maksadı veya iş için gelen şahıslar güvenlik açısından önemli ve hassas yerlere hiçbir şekilde sokulmaz.
Tamirat veya bakım amacıyla gelen servis görevlisi, tamirci vs. kişiler Plaza yönetiminin izni olmadan giriş yapmasına izin verilmez.
İş merkezi ile ilişkisi olmayan 3.cü şahıslar (satıcı, pazarlamacı vs.) izinsiz olarak içeri alınmaz. Böyle bir durumda yönetime bilgi verilerek, gelen talimata göre giriş izni verilir veya nazikçe reddedilir.
Ziyaretçiler veya kuryeler tarafından getirilen, kargo, koli, paket, valiz, çanta vs. eşyalar gözle ve dedektör ile kontrol edilerek, sakıncalı hallerde vardiya amirine ve ilgili idari birime haber verilir. Güvenlik görevlisi herhangi bir kişiye teslim edilmesi isteğiyle kapalı eşya, malzeme veya emanet teslim alamaz.
Plaza içerisinde terkedilmiş çanta, koli, bavul, poşet, çuval gibi kapalı ve şüpheli eşyalar, patlayıcı madde olması rizikosuna binaen derhal vardiya amiri ve yönetime bildirilir.
Resepsiyon veya güvenlik noktası güvenlik görevlisi karşılama alanına yabancı kişiler alınmaz.
* Plaza nedir, (residence ve iş merkezi arasındaki farklar nelerdir)?
Plazalar modern iş merkezleri olup, residence güvenliği konusunda da belirttiğimiz gibi, rezidanslar konut, mesken , plazalar ise iş yeri olarak kullanılan genellikle yüksek katlı yapılardır. Plazalar sözlük anlamı açısından; İş yerlerinin yoğun olarak bulunduğu bölge, bir ticari işletmenin yönetildiği yer, birçok satış merkezinin toplu olarak bulunduğu yer, belli bir ürünün tüm çeşitleri ile sergilenerek satışının yapıldığı yer, iş hanı veya genel kelime kullanım anlamıyla toplum için ayrılmış geniş alan (meydan, çarşı yeri) olarak tanımlanabilir. Bir mağazalar kompleksi, içinde restaurantlar ve özel park alanlarının bulunduğu, geleneksel market ve pazar yerlerinin modern versiyonudur plazalar.
Türkiye’deki plazalar genellikle yüksek kalitede inşaat teknolojileri ile yapılmış, yüksek katlı yapılar olup, klasik iş merkezlerinden ayrılırlar.
Plaza güvenlik hizmetleri ve iş merkezi özel güvenlik izinleri ile daha ayrıntılı bilgiler için firmamızla iletişime geçebilirsiniz

YÜKLENİYOR
TEKLİF ALMAK İSTİYORUM
TEKLİF AL
Teklif almak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.
Ad ve Soyad
Telefon
E-posta
Mesaj