MENÜ
Çelik Yönetim Profesyonel Bina ve Tesis Yönetimi İzmir ÜYE GİRİŞİ

Profesyonel Tesis Yönetiminin Sosyal Hayata Katkısı

Profesyonel Tesis Yönetiminin Sosyal Hayata Katkısı

Günümüz sosyal hayatının içinde ortak yaşam alanları giderek önem kazanmaktadır. İnsan ihtiyaçları sıralamasında en ön sıralarda yer alan BARINMA güdüsü, günümüz şartlarında değişim göstererek sadece bir barınak olmaktan öteye geçmiş; güvenlik, çevre, sosyal tesis ve lokasyona bağlı artı değerleri ile yeni boyut kazanmıştır. İnsanlar artık dört duvar kavramının ötesinde ailesi ile birlikte keyifli anlar yaşayacağı ekstralar ister duruma gelmiştir.

Gelişen ve değişen toplum yaşamı, artan nüfus ile birlikte ortaya çıkan güvenlik ihtiyacı duygusu, şehirleşmenin olumsuz etkilerinden kaynaklanan sağlıklı çevreye erişebilir olma beraberinde Ortak Yaşam Alanı kurma düşüncesini getirmiştir. Fakat artık konut daha karmaşık bir yapıya dönüşerek insanların tek başına tüm ihtiyaçlara tek başına cevap vermesini zorlaştırmaktadır. Bu sebeple de yeni trend artık “ortak yaşam alanlarına sahip olmak” olarak ortaya çıkmaktadır.

Düne ait konutlar bugünün Ortak Yaşam Alanlarına dönüşürken, insanın çalışma hayatı da daha tempolu, yoğun ve yorucu olma durumuna ulaşmıştır. Havuzu, spor salonu, yaşam parkuru ve peyzajı gibi katma değerleri ile birlikte konut olmanın ötesinde daha yüksek bir statüye ulaşan bu “Ortak Yaşam Alanları” insanlar için yoğun iş hayatından ve stresinden kaçabilmek için bir sığınak olma rolünü üstlenmektedir. Peki o zaman bu konfor alanlarının sürekli beklentiye cevap verecek şekilde hazır, sağlıklı, düzenli ve sürdürülebilir olması nasıl sağlanacaktır?

Tam da bu noktada konu profesyonel bir desteğin ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Evet, bizler yoğun iş tempomuzda kendi mesleğimizin ve işyerimizin gelecek adımları ile mücadele ederken bir de ortak yaşam alanlarının sorunları ve beklentileri ile mi yüzleşeceğiz? Eğer biz ortak yaşam alanlarını kendimiz ve ailemizin konforu için tercih ettiysek bu değerli kavramı kime nasıl teslim edeceğiz?

Profesyonel Tesis Yönetimi, siz değerli sakinlerin sahip olmak için onca özveride bulunduğu bu özel alanları yine size ve ailenize layık bir şekilde sürdürülebilir kılma adına ortaya çıkmış bir kavramdır.

Ortak yaşam alanlarında ne gibi işler olabilir ki ?

Site Ortak Yaşam kurallarının belirlenerek sakinlere duyurulması ve bu kuralların uygulanmasının denetlenmesi,

İşletme bütçesi ve aidatların site sakinlerine duyurulması, tahakkuk ve tahsilatlarının yapılması,

Genel kurul, yönetim kurulu kararlarının hazırlanması, duyurulması ve takibi,

Siteye ait resmi kurum işlemleri ve yazışmalarının yapılması,

Site yönetimine düzenli olarak yapılan faaliyetler hakkında rapor sunulması,

Mizan, gelir gider tablosu gibi tüm finansal işlemlerin hazırlanması, güncel tutulması,

Günlük, haftalık ve aylık rutin faaliyetlerin yapılması ve denetlenmesi,

Site girişinden itibaren site dışından gelen ziyaretçi, kargo, servis elemanı gibi personelin kontrol edilmesi, yönlendirilmesi ve denetlenmesi,

Sitenin fiziksel ve elektronik destek sistemleri ile 7 gün 24 saat esasına göre güvenlik tedbirlerinin alınması,

Ortak alanların temizlik ve bakım faaliyetlerinin yapılması ve denetlenmesi,

Ortak kullanılan elektrik, su, doğalgaz vb sistemlerin kullanıma göre sayaç okumasının yapılarak sakinlere paylaştırılması,

Asansör, jeneratör, havalandırma sistemleri ve alt ekipmanlarının düzenli bakımlarının yaptırılması,

Çatı, bahçe, çevre duvarı gibi unsurların sürekli bakımının yapılması, denetlenmesi ve ihtiyaçlarının ortaya konması,

Ekipman Sicil Kartı sistemi ile siteye kazandırılan demirbaşların kullanım ömürleri içerisinde tüm hikayesinin kayıt altına alınarak üründen maksimum fayda sağlanması,

Periyodik bakıma ihtiyaç duyulan malzemeler için Yıllık Bakım Sözleşmelerinin yapılması,

Site iç ve dış ortak alanlarının mevsimsel olarak böcek ve haşerelere karşı ilaçlama yapılması,

Havuz sistemlerinin bakımı ve temizliği,

Spor salonu ve aletlerinin düzenlenmesi, temizlenmesi ve çalışır durumda olmasının sağlanması,

Yangın alarm ve söndürme sistemlerinin kontrolü, bakımı ve işler durumda olmasının sağlanması,

Aidatların ödenmesi konusunda gecikmeler olduğunda Kat Mülkiyeti Kanununa uygun olarak hukuki işlemlerin başlatılması ve takip edilerek sonuçlandırılması,

Tüm site sakinlerinin daha şeffaf ve etkin bir şekilde muhasebe işlemlerini yapması için dijital platformlarda uygulamalar ile destek sağlanması,(Mobil ve Web destekli)

Yukarıda sayılan tüm bu işlemleri okumanın bile ciddi bir sıkıntı yarattığı düşünüldüğünde klasik anlamda “sitemizi en iyi biz tanıyoruz, neden dışarıdan biri yönetsin” düşüncesinin anlamını yitirdiğini görebiliriz. Aklımıza ilk anda gelmeyen ama gerçek hayatta farkında olmadığımız o kadar çok işlem var ki! Site yaşantısını konforlu kılabilme ve sakinlerin beklentilerine cevap verebilme elbette tecrübe ve profesyonellik gerektirmektedir. .

Profesyonel Tesis Yönetiminden beklentiler sadece yukarıda sıralanan görevleri yerine getirmesi değildir elbette. Bu görevlerini yerine getirirken yürürlükteki kanun, mevzuat ve yönetmeliklere uymak, yaptığı her işi şeffaflık çerçevesinde yerine getirerek güven aşılamak, doğru, zamanında ve etkili raporlamalar yapmak ve kendisine teslim edilen siteye ait ortak değerleri koruyarak bir MARKA DEĞERİ yaratmaktan geçmektedir.

Profesyonel tesis yönetimi yapan şirketlerin marka değeri açısından en büyük gurur kaynağı; görev süresinin bitiminde müşteriden gelen devam etme kararı ve aynı zamanda görev yaptığı sitenin kendisini bir başka siteye referans göstermesidir.

ÇELİK GROUP A.Ş. olarak Profesyonel Bina ve Tesis Yönetimi ve Özel Güvenlik Hizmetleri alanında sektörümüzde yaklaşık 10 yıldır hizmet vermekteyiz. İlkeli, açık, şeffaf ve etik değerleri daima hizmet anlayışımızın en tepesinde bulundurmaktan onur duyuyoruz.

Bugüne kadar 30.000 den fazla konut yönetmenin ve 3.500 den fazla personel ile görev yapmanın haklı gururunu taşımaktayız. Hukuk, finans, tahsilat, insan kaynakları, özel güvenlik, saha yönetim, satış & pazarlama ve kalite yönetim departmanlarımız ile tam teşekküllü olarak hizmet vermekteyiz. Bugüne kadar, MUTLU ve MEMNUN MÜŞTERİ anlayışının markamızı yukarı taşıyacağının bilincinde hareket ettik ve bu şekilde de devam etmeye kararlıyız.

ÇELİK GROUP ailesi olarak en büyük marka değerimiz olan siz değerli müşterilerimize son sözümüz ise “Tecrübemiz konforunuz olsun!” demektir.

 

Çelik Group A.Ş

Yönetim Kurulu Başkanı

Sinan ÇELİK

Diğer Haberlere Gözatın
OTOPARK YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ
OTOPARK YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ
Toplu Yaşam Alanlarında Korona Virüsü Önlemleri Önem Taşıyor
Toplu Yaşam Alanlarında Korona Virüsü Önlemleri Önem Taşıyor
YÜKLENİYOR
TEKLİF ALMAK İSTİYORUM
TEKLİF AL
Teklif almak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.
Ad ve Soyad
Telefon
E-posta
Mesaj